C.A. Ames w książce „Bitwa o życie i dusze”

Dlaczego świat współcześnie akceptuje zło?  Jak to możliwe, że to, co wyniszcza człowieka fizycznie i duchowo, nazywane jest przyjemnością i przedstawiane w atrakcyjny sposób?

W tej książce C. A. Ames zawarł refleksje oparte na tym, co pokazał mu Bóg oraz na własnych doświadczeniach zaczerpniętych ze spotkań z ludźmi różnych wyznań i kultur. Dzięki Bożej łasce mógł spojrzeć głębiej niż tylko na to, co powierzchowne i zrozumieć, co tak naprawdę dokonuje się na świecie. Najwspanialszy jest jednak fakt, że niezależnie od tego jak daleko jesteśmy od Boga czy jak bardzo Go odrzucamy, On zawsze jest gotów pomóc nam poukładać to, co niewłaściwe – zarówno w naszym życiu, jak i na świecie. Wystarczy tylko, aby każdy z nas zdecydował się prawdziwie żyć dla Pana, dla Jezusa Chrystusa.

Taki właśnie jest przekaz książki współczesnego mistyka, charyzmatyka i wielkiego chrześcijańskiego mówcy.

C.A. Ames „Bitwa o życie i dusze”

KUP TERAZ

Niezależnie od tego, czym zło obrzuca rodzaj ludzki, jedna prawda pozostaje niezmienna: bramy piekieł nie przemogą jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła. Dlatego jest to tak ważne, by katolicy żyli swoją wiarą i dzielili się nią ze wszystkimi których spotkają.

Choćby sytuacja na świecie wydawała się rozpaczliwa, my mamy chwycić się tej prawdy i pomagać w tym innym. Nawet jeśli opinia publiczna będzie ciągnęła społeczeństwo w przeciwne strony, katolicy muszą oprzeć się mocno na fundamencie wiary danej św. Piotrowi i jego następcom, o ile naprawdę mają się zmienić i pomóc w zbawieniu wielu, w pełnej miłości prawdzie Chrystusa, naszego Pana.

(opracowane na podstawie wstępu do książki „Bitwa o życie i dusze” C.A.Amesa)